Weekend KSU

2021-05-10

Za nami pierwsza edycja Mini Turnieju Przedszkolaka KS Ursynów. W słoneczny, niedzielny poranek prawie trzydziestu naszych przedszkolaków zameldowało się, na boisku przy ul. Małcużyńskiego 4. Dla zdecydowanej większości chłopców był to pierwszy ich turniej w życiu. Po przywitaniu i rozgrzewce, zabrzmiał pierwszy gwizdek zawodów. Każdy z naszych najmłodszych piłkarzy z pasją i radością uczestniczył w kolejnych meczach turnieju. Widac było zaangażowanie oraz spore, jak na ten wiek, umiejętności piłkarskie. Turniej zakończył się oficjalną ceremonią, w trakcie której każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal. Już nie możemy doczekać się kolejnej edycji, którą planujemy na wrzesień!

Rocznik 2007

Mecz z Jednością Żabieniec od pierwszego gwizdka toczył się na dużej intensywności i widać było pełne zaangażowanie w obu drużynach. Nasz drużyna wyszła na mecz ustawiona ofensywnie z wysokim presingiem na przeciwniku. Jedność dostosowała się do nasejtaktyki i wyprowadzała niebezpieczne kontry, które na szczeście zostały zneutralizowane przez naszego doskonale dysponowanego bramkarza. Do przerwy 3:0. Po przerwie niestety cofamy się i to przeciwnik przejmuje inicjatywę. Na szczeście strzelamy kolejne dwie bramki i zapewniamy sobie pewne trzy punkty! Hattrick Kuby Ciszka, który pokazuje wysoką skuteczność po przesunięciu z linii obrony do linii pomocy. Szkoda dwóch straconych bramek, nasza gra zdecydowanie zasługiwała na „zero z tyłu”.

KSU’07 – Jedność Żabieniec 5:2
Bramki: 3x Kuba Ciszek, 2x Miłosz Gorzkiewicz

Rocznik 2009

Jedynka rocznika 2009 rozegrała kolejny mecz z Legią LSS na Łazienkowskiej 3. Była to okazja do rehabilitacji za ostatnia pechowa porażkę. Mecz rozpoczynamy bardzo dobrze i tworzymy trzy akcje sam na sam,
niestety w każdej sytuacji nasza skuteczność zawodzi. Po 15 min mecz staje się wyrównany i to goście wychodzą na prowadzenie. Druga część spotkania, to już zdecydowana przewaga naszego zespołu. Po dwóch indywidualnych
popisach Olka Sochackiego zdobywamy bramki. Mamy jeszcze kilka sytuacji bramkowych, ale bramkarz gospodarzy tego dnia był bardzo dobrze dysponowany. Cieszy zwycięstwo i bardzo dobra reakcja po stracie bramki.

Legia LSS – KSU’09I
Bramki: 2x Olek Sochacki

Drugi zespół, w lidze wewnętrznej, podejmował KS Delta Wilanów. Mecz bardzo wyrównany i pełen emocji od pierwszego gwizdka. Mimo iż wyszliśmy na wysokie prowadzenie to przeciwnik co chwilę zmniejszał stratę. Na nasze szczęscie czas był po naszej stronie a Delcie go zabrakło aby wyrównać. Cieszy wysoka skuteczność, bolą ewidentne błędy w obronie po których tracimy bramki.

KSU’09II – KS Delta Wilanów 8:5
Bramki: 3x Czarek Żorawski, 2x Witek Rafalski, 2x Dawid Jastrzębski, Marek Jędrzejewski

Rocznik 2010

Porażka „jedynki” w meczu z WAF. Mimo, iż staraliśmy się grać piłką i konstruować akcje od naszej bramki i grać po prostu swoje to tracimy szybko przypadkową bramkę. Przeciwnik łapie wiatr w żagle a nam ewidentnie podcina to skrzydła. Udaje nam się wyrównać ale to wszystko na co było nas stać tego dnia. Mimo że chłopcy walczyli i zostawili bardzo dużo sił i serca na boisku to ewidentnie nie był ich dzień. W obronie graliśmy chaotycznie a w akcjach ofensywnych brakowało nam zdecydowania i przede wszystkim sytuacji bramkowych.

WAF – KSU’10I 4:1
Bramka: Janek Pachuta

Dobre spotkanie naszej drugiej drużyny z Wilanowskimi Wilkami. Chłopcy od początku mocno zaatakowali rywala zdobywając szybko dwie bramki. Niestety w trzeciej kwarcie opadamy sił co powoduje, że przeciwnik spycha nas w nasze pole karne i wychodź na prowadzenie 3:2. Walczymy do końca tworząc kilka sytuacji podbramkowych gdzie wykorzystujemy tylko jedną. Przeciwnikowi udaje się strzelić jeszcze dwie bramki. Tym razem przegrywamy ale głowa do góry przed nami kolejne mecze ligowe!

KSU’10II – Wilanowskie Wilki 3:5
Bramki: Andrzej Piechowicz, Maciej Urban, Robert Matuszak

Rocznik 2011

W ten weekend „jedynka” pauzowała, natomiast „dwójka” grała mecz ligowy z WBS Warszawa. Nasza gra ewidentnie dostosowała się do pięknej, słonecznej i leniwej pogody jaka była w niedzielę. Remisujemy mecz, który powinniśmy wygrać. Trenerzy nie byli zadowoleni ani z gry ani z wyniku naszych Orlików i skwitowali mecz jednym zdaniem – „Przed nimi ciężkie treningi aby poprawić naszą grę”.

WBS – KSU’11II 8:8
Bramki: 2x Michał Kęsik, 2x Antek Szczygieł, Michał Petrallis, Kamil Michalski, Michał Drzewucki, Iwo Bagiński

Rocznik 2012

Wygrana pierwszego zespołu z mocnym i wymagającym przecinikiem – STF Champion. Od pierwszego gwizdka mecz stał na bardzo wysokim poziomie i mógł się podobać. Po wyrównanej pierwszej połowie, druga powoli zaczynała być prowadzona pod nasze dyktando. Pokazyjemy lepszą skuteczność w akcjach podbramkowych i lepiej bronimy od Championa. Ostatecznie wygrywamy mecz lecz brawa należą się obu drużynom za stworzenie wspaniałego widowiska!

KSU’12 – STF Champion 4:2
Bramki: 2x Piotrek Smala, Piotrek Kuśmierowski, Maciek Wieczorkowski

Wyrównany mecz z lekką przewagą naszych chłopców. Na początku trochę błędów, ale sukcesywnie z kwarty na kwartę poprawialiśmy swoją grę i udało się uzyskać korzystny wynik. Stefan Malec po raz kolejny wpisał się na listę strzelców, tym razem dwukrotnie.

KSU’12II – KS Delta Wilanów 4:2
Bramki: 2x Stefan Malec, Adam Toporowicz, Kuba Młynik