O Klubie

Szkółka piłki nożnej KS URSYNÓW WARSZAWA, powstała aby zapewnić dzieciom i młodzieży w pełni profesjonalne i przyjazne warunki do trenowania piłki nożnej, a tym samym ich wszechstronnego rozwoju fizycznego i mentalnego.

 

Dynamiczny rozwój Klubu Sportowego Ursynów Warszawa zapoczątkowany został we wrześniu 2008 roku, kiedy to powstało pięć drużyn piłkarskich w różnych kategoriach wiekowych. Obecnie KS Ursynów jest jednym z największych i najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich na Ursynowie. Aktualnie pod okiem 14 trenerów, posiadających odpowiednie uprawnienia UEFA, trenuje około 400 zawodników w rocznikach 2008-2019.

 

Stowarzyszenie „Klub Sportowy Ursynów Warszawa” finansowane jest wyłącznie z opłat członkowskich oraz dofinansowań z Urzędu m.st. Warszawy oraz Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy. Wszystkie pozyskane w ten sposób środki wykorzystywane są na cele statutowe.

 

 

 

 

 

INFRASTRUKTURA KLUBU

 

 

 

 SP 336 ul. Małcużyńskiego 4 – Natolin

 

Boisko szkolne ze sztuczną nawierzchnią 

 

 

 

 

Orlik im. Jana Pawła II – Stokłosy

 

 

Boisko ze sztuczną nawierzchnią.

 

 

 

 

 SP 191 ul. Gruszczyńskiego 12 

 

Boisko szkolne ze sztuczną nawierzchnią

 

 

 

Arena Futbolu Koncertowa 4 

 

Jesienią i wiosną boisko ze sztuczną nawierzchnią

 

 

Zimą ogrzewana hala pneumatyczna

 

 

SP 330 ul. Mandarynki 2

 

Boisko szkolne ze sztuczną nawierzchnią

 

 

TRENERZY

 

Kadrę szkoleniową stanowią trenerzy z odpowiednimi uprawnienaimi UEFA:

– UEFA A: Hubert Krzemiński, 
– UEFA B:  Maciej Pyrka, Marek Budziński
– UEFA C: Krzysztof Jodłowski, Dawid Brzostek,  Jan Goebel, Maciej Sioch, Cyprian Skutnik, Daniel Smoter, Karol Sapryk, Marcel Winiarski

 

Nasi trenerzy stale podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe regularnie uczestnicząc w kursokonferencjach oraz szkoleniach organizowanych przez MZPN, PZPN oraz inne organizacje.

 

 

 

 

ZAWODNICY

 

Obecnie w treningach piłkarskich KS Ursynów uczestniczy około 400 uczestników podzielonych na 20 grup treningowych wg. wieku oraz poziomu zaawansowania. W większości roczników występuje podział na grupy Czerwone oraz Białe. W grupach Czerwonych trenują chłopcy o dużych umiejętnościach oraz długim stażu treningowym w KS Ursynów, natomiast w grupach Białych trenują chłopcy którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z piłką nożną lub podnoszą swoje umiejętności aby znaleźć się w grupie Czerwonej.

 

 

ROZGRYWKI

 

 

Wszyscy zawodnicy grup Czerwonych biorą udział w rozgrywkach ligowych Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, natomiast zawodnicy grup Białych biorą udział w Ligach Wewnętrznych. Najmłodsi zawodnicy, którzy nie grają w rozgrywkach ligowych, biorą udział w organizowanych przez Klub meczach kontrolnych oraz mini turniejach. Około 300 zawodników reprezentuje Dzielnicę Ursynów w rozgrywkach na terenie województwa Mazowieckiego.

 

 

 

 

OBOZY

 

 

KS Ursynów od początku swojego istnienia organizuje letnie i zimowe obozy, które są przeznaczone dla wszystkich zawodników Klubu. Letnie Zgrupowanie i Zimowe Zgrupowanie to najlepsza możliwość do przygotowania zawodników do nadchodzącej rundy rozgrywek ligowych. 

Od wakacji 2019r Klub organizuje drugi obóz letni na którym zawodnicy trenują wg nowoczesnej metody szkoleniowej Coerver Coaching. Obóz przeznaczony jest także dla zawodnikó innych klubów oraz tych niezrzeszonych.

 

 

 

 

SUKCESY

 

 

 

Nasi zawodnicy w poszczególnych rocznikach i grupach z powodzeniem i sukcesami reprezentują Warszawę i Ursynów na arenie rozgrywek ligowych oraz w turniejach lokalnych i ogólnopolskich. Zawodnicy o wybitnych umiejętnościach regularnie powoływani są na konsultacje szkoleniowe oraz zgrupowania reprezentacji Warszawy i Mazowsza. Wychowankowie naszego klubu odnoszą znaczące sukcesy w innych klubach, największe w naszym Klubie Partnerskim KS Delta Warszawa, gdzie grają w najwyższych możliwych
rozgrywkach organizowanych przez PZPN oraz MZPN.

 

 

 

 

PARTNERZY

 

 

–  Miasto Stołeczne Warszawa
–  Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy
–  K.S. Delta Warszawa – Klub Partnerski, współpraca na wielu płaszczyznach
–  adidas – partner techniczny