Weekend KSU

2024-03-25

Zapraszamy do lektury Podsumowania Weekendu KSU, w którym m.in. inauguracja rozgrywek ligowych KSU’09/10I oraz podwójny sukces KSU’13/14 w turnieju Jaziorka Cup w Prażmowie.

KSU’09/10

Pierwszy mecz po awansie nie mogą zaliczyć do udanych trampkarze. Od początku spotkania goście pokazali wyższe umiejętności w każdym elemencie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4-0 i niestety nie było dużo pozytywnych elementów w naszej grze. Drugą część spotkania wyglądała lepiej i stworzyliśmy kilka sytuacji bramkowych, ale w kluczowych momentach brakowało skuteczności. Jesteśmy pewni, że zawodnicy po tym meczu wyciągną wnioski i już w kolejnym spotkaniu jakość gry będzie na wyższym poziomie.

KSU’09/10I – KS LAS 5:0

W meczu wystąpili: Oliwer Skiba, Kacper Dzik, Rysio Woda, Staś Leszkowicz, Andrzej Osipowicz, Bartek Stankiewicz, Bartek Nwokocha, Staś Idzikowski, Adam Rosiak, Jan Pachuta, Mateusz Warnawin, Adam Silniewicz, Jakub Rymer, Michał Chomuntowski, Bartek Kabała, Olek Dondalski

KSU’11/12I

W sobotni poranek KSU’11/12 zagrało sparing z drużyną Hutnik Warszawa. Mecz od początku bardzo wyrównany głównie gra toczyła się w środkowej strefie boiska. Goście po jednym z kontrataków skutecznie wykorzystałi złe ustawienie naszej drużyny i na przerwę schodzimy 0:1 dla Hutnika. Na drugą połowę wychodzimy zmotywowani z chęcią do jak najszybszego odwrócenia wyniku, co z resztą udaje się zrobić dość szybko bo po zaledwie 10 min strzelamy 3 bramki i już do końca spotkania kontrolujemy sytuację na boisku strzelając kolejne gole.

KSU’11/12 – Hutnik Warszawa  9:2
Bramki:3x Jurek Paduch, 3x Piotrek Kuśmierowski, Kuba Pietrzyk, Maciek Wieczorkowski, Michał Drzewucki

W meczu wystąpili: Hlib Ihonin, Arseni Ihonin, Janek Józefowicz, Piotr Kuśmierowski, Michał Kęsik, Kuba Pietrzyk, Maciek Wieczorkowski, Jurek Paduch, Michał Drzewucki, Antek Gerej, Mikołaj Urban

KSU’11/12 Biała

Kolejny mecz, kolejne doświadczenia! W minioną niedzielę, drużyna KS Ursynów’11/12 Biała rozegrała wyjazdowy sparing z drużyna KS Grom Włochy, na boisku przy ulicy Solipskiej 17/19 w systemie 5 zawodników w polu + bramkarz. Przeciwnik postawił ciężkie warunki już od pierwszych minut, co świadczy o szybko straconych bramkach w pierwszych minutach, zawodnicy z Ursynowa starali się podgonić wynik i po 10 minutach było 4:2 dla drużyny gospodarzy. Dalej niestety gra nie układała się po myśli naszych zawodników i stopniowo przeciwnik powiększał stopniowo przewagę. Dzięki atutom w postaci własnego boiska, dobrze dysponowanego bramkarza i wyraźnej różnicy fizycznej pomiędzy zawodnikami obu drużyn i mecz zakończył się wynikiem 16:4. W każdym razie wynieśliśmy z tego spotkania cenne doświadczenia i wiemy nad czym musimy pracować, by takie wyniki się nie powtarzały.

KS Grom – KSU’11/12 Biała  16:4
Bramki: Jakub Kozakowski, Ivo Hasardziev, Kuba Rosowski, Piotr Pawłowicz

W meczu wystąpili: Jakub Rosowski, Szymon Michalski, Karol Szymański, Jakub Szcześniak, Jakub Kręt, Igor Błachno, Julian Mazur, Piotr Tadeusiak, Jakub Kozakowski, Jerzy Sobieski, Mateusz Bargiek, Jurczak Olgierd, Ivo Hasardzhiev, Jan Madej, Piotr Pawłowicz, Filip Słoń

KSU’13/14 Czerwona

KSU 13/14 Czerwona ma za sobą intensywny weekend. W sobotę rozgrywamy kolejne spotkanie w formule 9×9 z drużyną KS Grom gdzie pewnie wygrywamy to spotkanie, dominując od początku do końca cały mecz.

KSU’13/14I – KS Grom 10:0
Bramki: 3x Wojtek Wysokiński, 2x Marcel Morawski, 2x Filip Krogulec, Kacper Ereminowicz, Janek Walewski, Mikhail Pazniak

W meczu wystąpili: Grys Wojtek, Michał Pazdniak, Filip Schabowski, Filip Wojcieszek, Marcel Morawski, Kacper Ereminowicz, Franek Bończak, Filip Krogulec, Janek Walewski, Wojtek Wysokiński, Andrzej Tokarski

W niedzielę natomiast jedziemy do Prażmowa na turniej Jeziorka Cup gdzie wystawiamy dwie drużyny – I i II. W turnieju gramy w formule ligowym czyli każdy z każdym. Impreza dla nas układa się bardzo dobrze. Zarówno jedynka jak i dwójka grają pewnie przez większość spotkań co owocuje bardzo dobrym końcowym wynikiem. Nasze drużyny zajmują pierwsze oraz drugie miejsce w turnieju. To pierwsza tego typu sytuacja w historii Klubu. Gratulujemy!

Prezentujemy się w turnieju na tyle dobrze że zgarniamy wszystkie nagrody indywidualne:
Alek Zemlik – Najlepszy Bramkarz
Marcel Morawski – Król Strzelców
Wojtek Wysokiński – MVP Turnieju

Skład KSU’13/14I: Wojtek Grys, Filip Schabowski, Michał Pazdniak, Marcel Morawski, Kacper Ereminowicz, Miłosz Gromek, Franek Bończak, Teo Miśków, Ignacy Zaraś

Skład KSU’13/14II: Alek Zemlik, Alek Blok, Filip Wojcieszek, Andrzej Tokarski, Filip Krogulec, Igor Staszewski, Wojtek Wysokiński, Emil Rutkowski, Janek Janiszewski, Krzyś Dziubiński

KSU’13/14 Biała

Mecz naprawdę bardzo dobry. Mimo niekorzystnego wyniku nasi chłopcy pokazali ducha walki. To nad czym musimy popracować to skuteczność i finalizacja. Wyrównany mecz, dobra gra, dużo sytuacji pod bramką przeciwnika. Wszystko jest na dobrej drodze. Brawo za występ i pracujemy dalej!

KSU 2013/14 Biała 2:7
Bramki: 2x Tomek Piotrowski

W meczu wystąpili: Grześ Wojtysiak-Rey, Tadeusz Strzałkowski, Łukasz Wojsz, Nikodem Ganc, Olaf Olczak, Tomek Piotrowski, Szymon Sawicki, Jan Gutry

KSU’13/14 Zaruby

FT Warszawa – KSU’13/14 Zaruby  9:6
Bramki: 2x Kuba Templer, 2x Julek Sobański-Cichoń, Janek Żak, Leon Wiśniewski-Starzyński

W meczu wystąpili: Jan Żak, Piotr Żak, Julek Sobański-Cichoń, Emilian Piotrowski, Brajan Wiśniewski, Leon Wiśniewski-Starzyński, Mikołaj Andrzejewski, Jakub Templer, Bartek Wieczorek

KSU’15

KSU’15/16 Biała

Początek niestety nie poszedł po naszej myśli. Strata trzech bramek i duża przewaga przeciwnika ustawiły pierwszą częśc gry. W drugiej i trzeciej kwarcie się obudziliśmy i nie straciliśmy bramek, a nasza gra wyglądała naprawdę nieźle. W ostatniej kwarcie udało się strzelić dwa gole, ale przeciwnik nie pozostał dłużny. Nasi chłopcy walczyli do końca i za to należą im się brawa!

KSU’15/16 Mandarynki  FA Warszawa  2:6
Bramki: 2x Jan Lemański

W meczu wystąpili: Jan Lemański, Adam Żero, Aleksander Bąbała, Filip Sobiesiński, Stanisław Nożyński, Bartek Jędrzejewski

KSU’15/16 Stokłosy

Przez cały mecz wynik jak i gra była wyrównana z lekkim wskazaniem na rywala. Przeciwnik częściej dochodził do dogodnych sytuacji i stwarzał je sobie dzięki dobrej dyspozycji swojego najlepszego strzelca. Napastnik ze szkółki Montessori zanotował hattricka wyprowadzając swój zespół dwukrotnie na prowadzenie. Co warto podkreślić, był to pierwszy mecz z rówieśnikami dla obu zespołów. Pogoda tego dnia również nie sprzyjała lecz zawodnicy dali z siebie wszystko i byli bardzo blisko wyniku na korzyść KSU. Zawodnikiem meczu zostaje Paweł Majcher, który swoją ambicją i zaangażowaniem pokazał kolegom z drużyny jak należy grać. Strzelił gola i była bardzo aktywny. Na wyróżnienie zasługuje jeszcze postawa i gra Henryka Laskowskiego, który zapoczątkował strzelanie przy ul. Malcużyńskiego.

KSU’15/16 Stokłosy – Szkółka Montesorri  2:3
Bramki: Henryk Łaskawski, Paweł Majcher

W meczu wystąpili: Artem Vasylenko, Filip Sułkowski, Henryk Łaskawski, Antoni Osiński, Paweł Majcher, Dominik Heinrich, Nazarii Gavrylenko, Krzysztof Baranowski