Weekend KSU

2021-05-24
Rocznik 2007

Trampkarze w niedzielne popołudnie mierzyli się, w meczu derbowym, z dobrze nam znanym rywalem – Football Talents. Od pierwszego gwizdka obie drużyny postawiły na najprostsze rozwiązania; granie długą piłką, nie podejmowanie ryzyka w rozgrywaniu od bramki oraz agresywną, na pograniczu faulu, grę w obronie. Wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie, jako pierwsi na prowadzeni wyszli przeciwnicy, tuż przed przerwą strzelamy dwie bramki i to my schodzimy do szatni prowadząc w tym meczu. Po przerwie to przeciwnik przejmuje inicjatywę, wychodzi na nas wysokim pressingiem co powoduje błędy w naszej obronie, tracimy dwie bramki i teraz to my musimy gonić. Rzutem na taśmę w ostatniej minucie meczu wyrównujemy. Remis wydaje się sprawiedliwym rezultatem w przekroju całego spotkania.

KSU’07 – Football Talents 3:3
Bramki: Mateusz Tymiński, Miłosz Gorzkiewicz, Kuba Ciszek

Rocznik 2009

Bardzo dobre zawody w sobotnie popołudnie rozegrali zawodnicy rocznika 2009. Mimo niesprzyjającej pogody, gra naszego zespołu od pierwszego gwizdka zapowiadała się obiecująco. Dużo składnych akcji i dwie ładne bramki z dystansu w wykonaniu Kacpra Kopra i Olka Sochackiego. Kolejne minuty to cały czas przewaga naszej drużyny i zdobyte 4 bramki. Bardzo cieszy udany powrót na boisko po kontuzji Tobiasza Gorzkiewicza.

UKS Iwiczna – KSU’09 0:6
Bramki: 2x Olek Sochacki, Kacper Koper, Igor Ziembicki, Janek Szczeciński, Tobiasz Gorzkiewicz

Rocznik 2010

W końcu przełamanie chłopców z rocznika 2010. W końcu chłopcy wyszli na boisko pewni siebie i zdeterminowani do osiągnięcia dobrego wyniku oraz zaprezentowania pełni swoich umiejętności. Mimo, że przeciwnik nie był tego dnia wystarczająco dobrze dysponowany, aby nam się postawić to na pewno cieszy u naszych chłopców entuzjazm i radość z gry. Nasze akcje był szybkie i zaskakujące dla przeciwnika. Bardzo dobry mecz Antka – czołowego zawodnika z rocznika 2011, który gościnnie wystąpił w meczu. Jesteśmy pewni, że był to mecz przełomowy dla tej drużyny i w kolejnych spotkaniach będziemy zdobywać punkty!

FA Ursynów – KSU’10
Bramki: 7x Antek Szczygieł, 4x Kuba Ratajczak, 3x Krystian Hirsz, 2x Adam Silniewicz, 2x Adam Rosiak, Szymon Woźniak, Piotrek Gieracha, Kacper Ratajczak

Rocznik 2011

Pierwszy zespół swój mecz ligowy grał w środku tygodnia w Piasecznie z miejscowym Football Academy. Prawdziwy dreszczowiec zafundowali Nam dzisiaj Nasi młodzi piłkarze… Po połowie meczu przegrywamy 3:0, mimo że gramy dobrze i składnie jednak czegoś brakowało. Po zmianie stron wrzucamy nie czwarty czy piąty bieg a szósty i strzelamy 4 gole. Ostatecznie wygrywamy spotkanie i przywozimy na Ursynów 3 pkt!

FA Piaseczno – KSU’11I 3:4
Bramki: 2x Piotrek Kuśmierowski, Michał Drzewucki, Filip Stanek

Drugi zespół, w niedzielę, pojechał na mecz wyjazdowy z FC Lesznowola. Niestety nie był to najlepszy występ naszych Orlików. Brakowało nam decydujących podań oraz skuteczności pod bramką rywala. Natomiast przeciwnikowi wychodziło dziś wszystko, dlatego zasłużenie wygrał mecz. Przed nami kolejne mecze ligowe, w których z pewnością odniesiemy lepsze wyniki!

FC Lesznowola – KSU’11II
Bramka: Antek Szczygieł

Rocznik 2012

Kolejna wygrana chłopców z KSU’12. Tym razem na naszej drodze stanęła Przyszłość Włochy. Od pierwszego gwizdka coraz mocniej rysował się nasz przewaga. Przy odrobinie szczęścia wynik mógłby być wyższy. Szkoda straconej bramki, mecz „na zero z tyłu” był w naszym zasięgu. Do końca sezony jeszcze kilka spotkań liczymy, że passa zostanie podtrzymana jak najdłużej!

KSU’12 – Przyszłość Włochy 7:1
Bramki: 4x Piotrek Kuśmierowski, 2x Stefan Malec, Maciek Wieczorkowski

Dwójka grała mecz kontrolny z naszymi przyjaciółmi z KS Delta. Niestety tym razem byliśmy tylko tłem dla naszego przeciwnika. Wyraźnie lepsza Delta wygrywa zasłuyżenie ten mecz.

KSU’12II – KS Delta  2:16
Bramki: Kuba Młynik, Alex Wierzbicki

Rocznik 2013/14

Jak dotąd był to nasz najlepszy mecz ligowy jak. Tworzyliśmy sobie wiele akcji podbramkowych, które składały się z wielu podań. Jedyne czego zabrakło to dokładniejszego wykończenia oraz trochę szczęścia, ponieważ wiele razy obijaliśmy poprzeczkę oraz słupki przeciwnej drużyny. Jednak nie udało się zagrać na zero stylu i straciliśmy dwie bramki, Na szczęście udaje nam się strzelić jedną bramkę więcej i to nasza drużyna wywozi cenne punkty z Grochowa.

UKS 141 – KSU’13/14 2:3
Bramki: 2x Marcel Morawski, Janek Walewski

Drugi zespół, złożony z chłopców z rocznika 2014, pojechał na mecz kontrolny do Piaseczna. Przebieg meczy wyrównany ze wskazaniem na przeciwnika. Mieliśmy swoje sytuacje bramkowe, trzy z nich wykorzystaliśmy, niestety kilku innych nie. Gdybyśmy dziś zaprezentowali lepszą skuteczność mogli byśmy doprowadzić do remisu lub pokusić się o wygraną. Cieszy kolejne doświadczenie meczowe zebrane przez naszych małych piłkarzy.

MKS Piaseczno – KSU’14II 7:3
Bramki: 2x Franek Bończak, Adam Nowak

Mini Euro na Delcie

W niedzielny poranek kilkunastu małych zawodników KSU wzięło udział w turnieju Mini Euro organizowanym przez nasz Klub Partnerski KS Delta. Nasi chłopcy doskonale się bawili i integrowali ze swoimi rówieśnikami znad Jeziorka Czerniakowskiego.