Weekend KSU

2024-10-21

Zapraszamy do lektury podsumowania Weekendu KSU. Tak jak wspominaliśmy, w miniony weekend wystąpiła rekordowa w historii Klubu ilość zawodników. Większość zespołów osiągnęło dobry wynik i pokazało na boisku dużo dobrego futbolu. A co dokładnie dział się przeczytacie w artykule poniżej! Miłej lektury!

KSU’09/10A

Juniorzy nie podtrzymali zwycięskiej passy i ulegli znacząco liderowi rozgrywek. Cały mecz nie stał na najwyższym poziomie, bardzo dużo niedokładności, chaosu i mało sytuacji bramkowych. W żadnym stopniu nie przypominaliśmy zespołu z poprzedniego tygodnia. Nie zagraliśmy na swoim poziomie i rywale zasłużenie wygrali. Pierwsza część dość wyrównana, niestety w drugie połowie to rywale częściej gościli na naszej połowie. Mecz po którym musimy wyciągnąć bardzo dużo wniosków.

KSU’09/10A – GKS Chynów 0:4

Wystąpili: Skiba – Rymer (70’Zarembinski), Opiłka, Woda, Dzik, Chomuntowski (46’Matuszak), Idzikowski, Perstchenko (’60 Baryga), Zientała, Panamarchuk (’70 Osipowicz) , Poliszak

KSU’09/10B

Mecz Hutnik Warszawa – KS Ursynów zakończył się wynikiem 7:2, choć pierwsza połowa wskazywała na wyrównane spotkanie. Bardzo dobrze rozpoczynamy mecz, szybko obejmując prowadzenie po składnej akcji i skutecznym wykończeniu.

Hutnik jednak nie czekał długo z odpowiedzią. Gospodarze wyrównali, a później, przed przerwą, dołożyli drugą bramkę, kończąc pierwszą połowę z przewagą 2:1. Pierwsza część spotkania była pełna walki, obie drużyny miały swoje szanse, a gra była zacięta i wyrównana.

W drugiej połowie Hutnik Warszawa całkowicie przejął inicjatywę. Gospodarze grali dynamicznie, skutecznie wykorzystując swoje sytuacje i zdobywając kolejne bramki. Próbowaliśmy odpowiadać, ale nie byliśmy w stanie zatrzymać ofensywnej siły Hutnika. Straciliśmy pięć goli w tej części meczu, co ostatecznie ustaliło wynik na 7:2. Mimo wyrównanej pierwszej połowy, druga część meczu należała wyraźnie do Hutnika, który pokazał swoją przewagę zarówno w grze ofensywnej, jak i defensywie.

Hutnik Warszawa – KSU’09/10B  7:2
Bramki: Arciszewski, Dondalski

Wystąpili: Kacper Ratajczak, Ratajczak Kuba, Artur Borczon, Alek Dondalski, Paterek Maciej, Adam Kotula, Stanisław, Sebastian Ochendowski, Dawid Miszczak, Bartek Pytka, Szymon Gomoradzki, Szyndela Adam, Franek Stańczak, Piotr Warulik, Tereszczenko Borys, Piotr Balcerowicz, Kacper Arciszewski, Olivier Valdive, Jan Krzyżanowski, Piotr Maliszewski, Majewska Zofia, Julia Szcześniak, Nadia Dziubecka, Wiktor Jagodziński, zawodnik testowany

KSU’11/12I

W sobotnie popołudnie nasza drużyna trampkarzy zmierzyła się na wyjeździe z drużyną Jedności Żabieniec. Ten mecz miał dwa oblicza, pierwszą połowę w której mało co nam wychodziło na boisku oraz drugą połowę w którą wchodzimy bardzo dobrze. W pełni kontrolujemy mecz co pozwala nam dowieźć wynik do ostatniego gwizdka.

Jedność Żabieniec – KSU’11/12I  2:4
Bramki: 2x Michał Kęsik, Karol Bandurski, Jurek Paduch

Wystąpili: Antek Gerej, Janek Józefowicz, Kuba Młynik, Arsenii Ihonon, Hlib Ihonon, Michał Drzewucki, , Piotr Kuśmierowski, Michał Kęsik, Jurek Paduch, Kuba Pietrzyk, Leon Siwicki, Tomek Wiśniewski, Maciek Wieczorkowski

KSU’11/12 Natolin

Mecz rozpoczął się od ataków zawodników KSU, którzy zmarnowali kilka wyśmienitych okazji, następnie inicjatywę przejęli zawodnicy FA którzy jednak również nie potrafili znaleźć sposobu na Filipa Ofmana. Filip z konieczności musiał zająć miejsce etatowego bramkarza i wyszło mu to bardzo dobrze. Pierwsza bramka autorstwa Szymona Michalskiego to piękny strzał z dystansu przy długim słupku. Po chwili mieliśmy wyrównanie. Na boisku iskrzyło między zawodnikami i byliśmy świadkami wielu fauli i dość agresywnej gry. Lepiej sobie z tym radzili zawodnicy KSU, którzy wyszli na prowadzenie 3-1, niestety dwubramkowe prowadzenie „uśpiło” nas ewidentnie. Zaliczamy przestój w meczu i tracimy 4 gole z rzędu.. Końcówka to wspaniała pogoń za wyrównaniem i wyjście na prowadzenie 6-5 po pięknej kontrze i strzale Kuby Rosowskiego. Niestety w ostatniej akcji meczu goście doprowadzają do remisu.

KSU’11/12 Natolin – FA  6:6
Bramki: 2x Szymon Michalski, 2x Kuba Rosowski, Kuba Kozakowski, Filip Ofman

Wystąpili: Kuba Szcześniak, Kuba Kozakowski, Kuba Skwarek, Ignacy Zalewski, Szymon Michalski, Filip Ofman, Kuba Rosowski

KSU’11/12 Mandarynki

Mecz z FC Warszawa zakończył się wysoką porażką 3:12, głównie z powodu licznych błędów w wyprowadzeniu piłki, które przeciwnik skutecznie wykorzystał. Mimo że nasza drużyna potrafiła odpowiedzieć trzema bramkami, to brak precyzji i koncentracji w kluczowych momentach gry przyczynił się do takiego wyniku. Na treningach musimy skupić się przede wszystkim na poprawie wyprowadzania piłki z defensywy oraz lepszym podejmowaniu decyzji pod presją. Wierzę, że odpowiednia praca nad tym elementem przyniesie lepsze rezultaty w przyszłych spotkaniach.

FC Warszawa – KSU’11/12 Mandarynki  12:3
Bramki: Mateusz Andrzejewski, Alek Wierzbicki, Piotr Ziemak

Wystąpili: Jan Racki, Mateusz Andrzejewski, Franek Rychter, Maciek Golonka, Bartek Modelewski, Oliwier Kujko-Wiśniewski, Alek Wierzbicki, Mateusz Skopiński, Piotr Ziemak, Stefan Yurchanka, Antek Rusiniak, Piotr Sysik, Tomek Teofilak, Ilia Volodin

KSU’13/14I

Po dość jednostronnym widowisku pokonujemy BVB Academy. Mamy bardzo wysokie posiadanie piłki, w pełni panujemy nad sytuacją na boisku. Grad goli wydaje się kwestią czasu. Jednak nic z tego, bramkarz gości bronił jak natchniony. Na szczęście udaje nam się wykorzystać niektóre  z naszych sytuacji. Przeciwnik w akcie bezradności podostrzył grę a my niestety dostosowaliśmy się do tego. Koniec końców 3 punkty jadą na Ursynów!

KSU’13/14I – BVB Academy   3:1
Bramki: Bartek Łuba, Franek Bończak, Filip Schabowski

Wystąpili: Alek Zemlik, Mikhail Pazniak, Franek Bończak, Miłosz Gromek, Marcel Morawski, Kacper Ereminowicz, Igor Staszewski, Filip Schabowski, Wojtek Wysokiński, ,Janek Włodarski, Krzyś Dziubiński, Kajtek Borkowski, Bartek Łuba

KSU’13/14 Natolin

Mecz z klubem partnerskim zaczęliśmy z nienajlepszą jakością. Celność podań i strzałów pozostawiała wiele do życzenia. Gospodarze jednak nie mogli się zbyt skutecznie przebić przez naszą obronę. Po pierwszej połowie 2 do 2. Po przerwie, poprawiliśmy naszą grę i zdecydowanie zaczęliśmy przeważać. Mimo kilku poważnych błędów w obronie nie ostudziło to naszego zapału do gry. Nieustępliwymi atakami zdobywaliśmy kolejne bramki. Duży udział w tym zwycięstwie miały cztery gole Borysa Groszkowskiego, który wykazał się zmysłem napastnika i pokazał wysoki poziom wykańczania akcji. Zasłużone zwycięstwo.

KS Delta Wilanów – KSU’13/14  3:7 Natolin
Bramki: 4x Borys Groszkowski, Maks Pawluk, Szymon Sawicki, Tymon Szymański

Wystąpili: Tymon Iwaniak, Grzegorz Wojtysiak-Rey, Tadeusz Strzałkowski, Tymon Szymański, Kuba Węgrzyniak, Kuba Iwaniak, Szymon Sawicki, Alek Domański, Łukasz Wojsz, Borys Groszkowski, Maks Pawluk

KSU’13/14 Mandarynki

Mecz odbył się w doskonałej atmosferze, a drużyna KSU zdominowała rywala, wygrywając zdecydowanie 12:2. Już od pierwszych minut gospodarze pokazali swoją przewagę, przeprowadzając dynamiczne ataki i nie pozostawiając Piastowi Piastów większych szans na nawiązanie wyrównanej walki. Robert Molenda absolutny lider tego spotkania, popisał się niesamowitą skutecznością oraz wyczuciem pod bramką rywala. Jego precyzyjne strzały sprawiły, że bramkarz Piasta nie miał żadnych szans. Defensywa skutecznie odpierała ataki rywala, zapewniając stabilność z tyłu i umożliwiając płynne przechodzenie do ataku.

KSU’13/14 Mandarynki – Piast Piastów  12:2
Bramki: 4x Robert Molenda, 2x Szymon Jaworski, Miłosz Laskowski, Mateusz Chmielewski, Mateusz Jędrusik, Krzysztof Braun, Emilian Piotrowski

Wystąpili: Jan Bogacz, Miłosz Laskowski, Leon Żero 4. Mateusz Chmielewski, Mateusz Jędrusik, Robert Molenda, Krzysztof Braun, Szymon Jaworski, Jerzy Różycki, Emilian Piotrowski, Maciek Nietz, Brayan Wiśniewski, Piotr Kłosin

KSU’14 Natolin

Słońce i wiatr towarzyszyły nam w wyjazdowym meczu. Gospodarze zaczęli od intensywnych ataków, jednak my stworzyliśmy jedną skuteczną akcję i zdobyliśmy bramkę. Walka stała się wyrównana, jednak nasza skuteczność w pierwszej połowie była lepsza i do przerwy prowadzimy 2:3 po trzech bramkach Tomka Piotrowskiego. Druga połowa obfitowała w nasze ataki i sytuacje bramkowe ale skuteczność spadła. Jedyną bramkę w drugiej połowie zdobył Tymon Szymański. Nasi przeciwnicy stworzyli niewiele akcji ale były one groźne a kilka z nich skończyło się bramkami i niestety odnieśliśmy porażkę. Walczyliśmy do końca, niewiele nam zabrakło do lepszego wyniku.

KS Konstancin – KSU’14   5:4
Bramki: 3x Tomek Piotrowski, Tymon Szymański

Wystąpili:  Wiktor Marczyk, Jan Gutry, Maciek Kamiński, Tymon Szymański, Tomek Piotrowski, Mateusz Rubaszko, Mateusz Piórkowski, Szymon Mazurowski, Mikołaj Gromadzki

KSU’15I

W sobotnie popołudnie, przy pięknej jesiennej pogodzie przyszło nam się zmierzyć z drużyną BVB Academy. Mimo szybko straconej bramki, świetnie odpowiadamy bramką po pięknej akcji drużynowej. W dalszej części spotkania pokazujemy swoje atuty takie jak: szybkie operowanie piłką, odważne wchodzenie w pojedynki 1v1 oraz oddawanie strzałów z dystansu. W następnej fazie meczu przejmujemy inicjatywę i do końca kontrolujemy przebieg spotkania. Na brawa zasługuje cała drużyna, która mimo wąskiej ławki rezerwowych stanęła na wysokości zadania, brawo chłopcy!

KSU’15I – BVB Academy   13:4
Bramki: 5x Teo Miśków, 4x Adam Paszulka, 2x Ignacy Łakomy, Wiktor Brzostek, Franek Grabowski

Wystąpili: Miłosz Pawlak, Ignacy Łakomy, Grześ Soczówka, Julek Wągrowski, Franek Grabowski, Wiktor Brzostek, Teo Miśków, Adam Paszulka

KSU’15II

Bardzo dobry mecz rozegrała drużyna KSU na wyjeździe z zespołem WAF. Od początku dominujemy i lepiej operujemy piłką. W dalszej części meczu dokładamy kolejne bramki pokazując swoją dobrą dyspozycję w tym spotkaniu. Bardzo cieszy fakt, że niemalże każdy zawodnik wpisał się na listę strzelców, co pokazuje jak drużynowo grają chłopcy. Brawo drużyna!

KSU’15II – WAF 15:1
Bramki: Adam Paszulka x3, Julek Gorzkiewicz x2, Ksawery Dowgiel x2, Teo Miśków x2, Miłosz Pawlak x2, Tymek Garbowski, Franek Grabowski, Wiktor Brzostek, Witek Czernicki

Wystąpili: Julek Gorzkiewicz, Julek Wągrowski, Teo Miśków, Tymek Garbowski, Franek Grabowski, Wiktor Brzostek, Ksawery Dowgiel, Miłosz Pawlak, Adam Paszulka, Mateusz Przepióra, Witek Czernicki, Wojtek Strzała

KSU’15/16 Natolin

Na wstępnie należy podkreślić, że graliśmy z zespołem o rok starszym – 2014. Nie wszyscy zawodnicy byli starsi, ale na pewno większość.

Przez pierwsze 10 minut, przeciwnik całkowicie nas zdominował. Utrzymywał się przy piłce, a my odbieraliśmy ją i po chwili już traciliśmy w nieprzemyślany sposób. Pierwsza kwarta kończy się przegraną 1:2. Po kilku wskazówkach od trenera Daniela, wytłumaczeniu zawodnikom ich błędów, KSU wychodzi z innym nastawieniem na drugą część spotkania, w której się przebudza. Filip strzela na 2:2, a po chwili Antek Karpiński strzela gola weekendu, lądując piłkę w samo okienko i to jeszcze od poprzeczki. Nasze zresetowane głowy pozwoliły wyjść na prowadzenie. Gramy dobrze, nie pozwalajmy rywalowi na zbyt wiele, pomimo pojedynczych błędów. Na koniec łapiemy zbyt dużo luzu przez kilku bramkowe prowadzenie i pozwalaliśmy rywalowi na 2 ciosy przed ostatnim gwizdkiem. Kończymy wygraną 7:4.

KSU’15/16 Natolin – Brazilian SS  7:4
Bramki: 4x Karpiński, 2x Żuławnik, Hodun

Wystąpili: Kamil Weclich, Staś Szlichciński, Janek Filipczuk, Aleksander Paś, Piotr Książkiewicz, Antek Hodun, Tadek Białkowski, Filip Żuławnik, Antek Karpiński

KSU’15/16 Mandarynki

Bramki: 3x Adam Żero, 2x Filip Sobiesiński, Jan Gontarz, sam.

Wystąpili: Antek Middlecoat, Mirek Stawiński, Adam Żero, Szymon Szklarczyk, Filip Sobiesiński, Sasza Nizhnikau, Jan Gontarz, Bartek Wasielczuk

KSU’15/16 Stokłosy

Wyszliśmy odważnie, od pierwszego gwizdka próbowaliśmy wysoko odebrać piłkę i dochodzić do sytuacji bramkowych. Odważny poczatek mści się na ans w najgorszy możliwy sposób – tracimy 4 bramki. Udaje nam się strzelić zaledwie jedną. Na przerwę schodziliśmy z wynikiem 1-4. W drugiej połowie gramy nieco lepiej w obronie ale zdecydowanie za słabo w ataku. Nie udaje nam się doprowadzić do choćby remisu. Doskonale dysponowany tego dnia bramkarz gości mocno utrudnił nam życie.

KSU’15/16 Stokłosy – Legia LSS Warszawa   2:6
Bramki: Teodor Gryta, Adaś Szczykulski

Wystąpili: Teodor Gryta, Adrian Szulc, Dawid Seydullayev, Adam Szczykulski, Jan Zmarzłowski, Jan Tomala, Antoni Osiński, Patryk Krasnodębski, Jakub Topolski, Tadeusz Włoszczowski, Krzysztof Baranowski

KSU’16II

Nasz zespół rozegrał niemal perfekcyjny mecz, od pierwszego gwizdka dominując na boisku i nie dając przeciwnikowi najmniejszych szans. Już w pierwszych minutach przejęliśmy pełną kontrolę nad grą, narzucając własne tempo i agresywnie pressując przeciwnika. Piłka praktycznie nie opuszczała połowy rywala, co skutkowało szybkim zdobyciem pierwszych bramek. Do przerwy prowadziliśmy już zdecydowanie, co pozwoliło nam na jeszcze większy spokój w drugiej połowie. Z każdą kolejną minutą przewaga rosła, a kolejne bramki były tylko kwestią czasu. Finalnie mecz zakończył się wynikiem 13:1. Na wyróżnienie zasługuje 5 strzelonych bramek przez Marcela Olejnika.

FA – KSU’16II  1:13
Bramki: 5x Marcel Olejnik, 2x Wojciech Witos, 2x Tymon Wielgus, 2x Szymon Wojtczak, 2x Franek Fałek

W meczu wystąpili: Igor Pryciak, Milan Karczmarczyk, Marcel Olejnik, Wojciech Witos, Tymon Wielgus, Szymon Wojtczak, Franek Fałek

KSU’17I

Mecz rozpoczął się z delikatnym opóźnieniem co podziałało mobilizująco na zawodników KSU którzy od samego początku weszli bardzo dobrze w mecz. Worek z branki otworzył Franek Król który idealnie wykończył doskonale podanie Ignacego Gorzkiewicza, strzelona bramka dodała tylko pewności w grze młodych zawodników KSU. Kolejny gol była bramką tego spotkania, potężne uderzenie z prawie połowy boiska popisał się Janek Gurba, piłka jeszcze odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Kolejne minuty to kolejne bramki naszego zespołu, pod koniec spotkania wkradło się trochę rozluźnienia i zawodnicy Juventusu strzelają dwa bramki na które przez cały mecz zapracowali. Mecz toczony w atmosferze fair play ale przyniósł wiele emocji i wspaniałych akcji. Po końcowych gwizdku zawodnicy KSU mogli się cieszyć ze zwycięstwa.

Juventus Academy – KSU’17 I   2:6
Bramki: 2x Mateusz Leder, Franek Król, Ignacy Gorzkiewicz, Janek Gurba,  Tymon Sobiesiński

Wystąpili: Wojtek Grabowski, Szczepan Kabatek, Jan Gurba, Ignacy Gorzkiewicz, Franek Król, Mateusz Leder, Tymon Sobiesiński

KSU’17II

Drużyna gospodarzy od początku zepchnęła zawodników KSU do obrony, potwierdzając swoją przewagę strzelając 3 gole w pierwszych 15 minutach spotkania. Następne minuty to nieustająca przewaga zawodników Ks Warszawiak, które skutkowało kolejnymi bramkami, na uwagę zasługuje występ jednego z zawodników gospodarzy który strzelił 9 bramek w spotkaniu, w drużynie KSU mieliśmy dwóch debiutantów dla których były to pierwsze ligowe minuty, pod koniec spotkania Filip Sułkowski strzelił debiutanckiego gola w pierwszym ligowym spotkaniu za co należą się brawa. Pomimo niekorzystnego wyniku zawodnicy KSU dążyli do zdobycia kolejnych bramek ale zabrakło trochę skuteczności.

KS Warszawiak – KSU’17II   10:1
Bramka: Filip Sulkowski

Wystąpili: Władek Verheles, Wojtek Grzelakowski, Wojtek Kaliński, Wojtek Grabowski, Tomek Łuba, Kuba Kobyliński, Filip Sułkowski

KSU’17/18 Natolin

Miało nie być żadnego sparingu, a wyszedł mini turniej. Takie zwroty akcji lubimy!

W wydarzeniu wzięły udział 3 drużyny:
1. KS Ursynów 2017/18 Natolin
2. Brazilian Soccer Schools Warszawa
3. KS Grom

Na 4 mecze wygraliśmy 3, więc na plus!!! Trójmecz przebiegł w bardzo pozytywnej, spokojnej, przyjaznej atmosferze. Zarówno od strony kibiców, trenerów jak i zawodników. Gra nie była agresywna, obyło się bez zbędnych kontuzji czy przerw. Żaden zespół nie dominował na tyle, żeby mogło to znudzić kibiców. Nasza ekipa wypadła najlepiej, ponieważ wygrała 3 na 4 mecze, lecz nie były to bardzo wysokie wyniki. Przez pierwsze 3 mecze, nie straciliśmy bramki, a to dla nas dobra informacja. Musimy popracować troszkę nad skutecznością, żeby wygrać 4 na 4 mecze, ale i tak zespół KSU pokazał się od świetnej strony.

Wystąpili: Edmund Bludnik, Khushruz Baktigorov, Franek Stelągowski, Nadzeya Pazniak, Piotrak Jakub