Weekend KSU

2023-04-24

Piękna, słoneczna, utrzymująca się przez cały weekend pogoda oraz aż 13 spotkań rozgrywanych przez naszych zawodników można śmiało nazwać wielką piłkarską ucztą:) Zaprszamy do lektury Weekendu KSU!

KSU’09/10I

Drugie z rzędu zasłużone zwycięstwo naszych trampkarzy. Od początku spotkania zawodnicy w pełni zdominowali rywala i co chwilę tworzyli sytuację bramkowe, głównie dzięki bardzo dobrej dyspozycji naszego skrzydłowego Bartka Kabały. Brakowało trochę zimnej krwi pod bramką rywala, ale po kilku próbach zdobywamy dwie bramki. Niestety jedno nieporozumienie w formacji defensywnej wykorzystują rywale i zdobywają bramkę kontaktowa. W drugiej części nasza przewaga i kontrola nad spotkanie została potwierdzona kilkoma bramkami i bardzo dobra gra całego zespołu.

UKS Iwiczna – KSU’09/10 2:6
Bramki: 3x Mateusz Warnawin, Bartek Kabała, Janek Pachuta, Staś Idzikowski

W meczu wystąpili: Kacper Ratajczak, Jan Wilczyński, Rysio Woda, Olek Dondalski, Franek Prokop, Bartek Kabała, Staś Idzikowski, Jan Pachuta, Artur Borczon, Bartek Stankiewicz, Mateusz Warnawin, Jakub Grodzki, Kuba Ratajczak, Antek Jastrzębski

KSU’11/12I

Po zaciętym meczu przegraliśmy z drużyną z Grodziska. Mecz nie był pięknym widowiskiem i wygrała drużyna, która lepiej odnalazła się w panującym na boisku chaosie. Możemy żałować, że nasi zawodnicy dostosowali się do stylu przeciwnika i zamiast starać się grać więcej podaniami skoncentrowała się na indywidualnych pojedynkach, głównie w środku boiska. Ambicji nam nie zabrakło, ale nie możemy pozwolić sobie na narzucenie stylu gry przez przeciwników.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – KSU’11/12I  2:0

Grali: Iwo Bagiński, Ignacy Szymański, Ignacy Głodek, Filip Stanek, MIchał Drzewucki, MIchał Kęsik, Kamil Michalski, Kacper Dzik, Piotrek Kuśmierowski, Antek Szczygieł, Mikołaj Brasse

KSU’11/12II

W sobotni poranek rozegraliśmy kolejny mecz w lidze MZPN. Na początku meczu ciężko było Nam się przyzwyczaić do naturalnej murawy co skutkowało kilkoma stratami w najprostszych sytuacjach. Jednak im dalej w mecz przejmowaliśmy nad nim kontrole. Zdobyliśmy gola wykorzystujśc błąd przeciwnika dzięki czemu możemy zapisać do naszego konta kolejne trzy punkty.

Klub SNU – KSU’11/12II  0:1
Bramki: Kuba Pietrzyk

W meczu wystąpili: Piotr Świąder, Wojtek Łuczak, Tytus Rubczyński, Leon Siwicki, Piotr Smala, Kuba Pietrzyk, Kuba Młynik, Arsenii Ihonin, Hlib Ihonin, Maciek Wieczorkowski

KSU’11/12 Mandarynki I

Pierwsza połowa meczu, w której całkiem nieźle sobie radziliśmy, gra była wyrównana. Niestety druga połowa meczu to nasze błędy, które spowodowały dużą przewagę przeciwnika. Gra wydawała się nadal podobna, ale zabrakło konsekwencji w wykonaniu naszych założeń, za łatwo oddawaliśmy piłkę i sami sprezentowaliśmy kilka bramek gościom. Musimy dalej ciężko pracować na treningach i nie odpuszczać.

KSU’11/12 Mandarynki I – Wilanowskie Wilki  6:13
Bramki: 2x Wojtek Woszczyk, Mateusz Jędrzejewski, Franek Rychter, Adam Fathalla, sam.

W meczu wystąpili: Jan Racki, Mikołaj Urban, Tomek Wiśniewski, Franek Rychter, Adam Wasielczuk, Adam Fathalla, Mateusz Jędrzejewski, Maciek Kowalski, Damian Drogosz, Jurek Paduch, Wojtek Woszczyk

KSU’11/12 Mandarynki II

Drugi zespół z oddziału Mandarynki rozegrał mecz sparingowy z drużyną z Targówka. Nie można zarzucić naszym zawodnikom braku chęci do gry, naprawdę robili co mogli w tym starciu. Po pierwszej połowie przegrywaliśmy 2:7. Na początku drugiej połowy, nadzieję tchnął w nas gol na 3:7. Niestety była to ostatnia nasza bramka, a przeciwnicy do końca przeważali. Nasza gra miała pewne złe i dobre strony. Musimy wyciągać wnioski i dalej się uczyć na treningach.

KSU’11/12 Mandarynki II – Szkółka Piłkarska Targówek  3:11
Bramki: Kswery Żmudzki, Bartek Modelewski, Maks Pawluk

W meczu wystąpili: Oliwier Kujko-Wiśniewski, Tomek Adamczewski, Krzyś Dziubiński, Bartek Modelewski, Maks Pawluk, Mateusz Miłoszewski, Mikołaj Kobyliński, Patryk Jagiełło, Maciek Golonka, Ksawery Żmudzki

KSU’11/12 Biała

Bardzo dziękujemy chłopcom, którzy wzięli udział w meczu z zespołem KS Delta Górny Mokotów. Gratulujemy, że w żadnym momencie meczu chłopcy nie odpuścili i nie zwątpili w osiągnięcie korzystnego rezultatu.

Bramki: 3x Łukasz Schulz, Marcin Sawicki

W meczu wystąpili: Kuba Szcześniak, Filip Ofman, Bruno Molda, Tomasz Kolanek, Szymon Michalski, Mikołaj Marra-Borkowski, Łukasz Schulz, Kajtek Pietrzak, Eryk Sokołowski, Marcin Sawicki, Stanisław Dacewicz, Kuba Kret

KSU’13/14I

W niedzielę drużyna trenera Krzysztofa podejmowała zespół WBS. Mecz zapowiadał się na bardzo trudny, ale super postawa zawodników i szybko strzelona pierwsza bramka ustawiła spotkanie pod dyktando naszej drużyny. KS Ursynów był drużyną dominującą przez całe spotkanie, popełniając nieliczne błędy w defensywie. Na wyróżnienia zasługuje bramkarz naszej drużyny Wojtek Grys oraz napastnik Franek Bończak, który strzelił 4 bramki.

KSU’13/14I – WBS 10:2
Bramki: 4x Franek Bończak, 2x Miłosz Gromek, Jan Włodarski, Adam Gołębiewski, Kacper Krygier, Jan Walewski

W meczu wystąpili: Wojtek Grys, Franek Bończak, Miłosz Gromek, Jan Włodrski, Adfam Gołębiowski, Kacper Krygier, Jan Walewski,  Filip Wojcieszek, Marcel Morawski, Kacper Ereminowicz

KSU’13/14II

Bardzo dobry mecz w wykonaniu naszych chłopców. Od początku zdecydowanie dominujemy na boisku, tworzymy składne akcje i jesteśmy skuteczni pod bramką rywala. Przekłada się to na wysokie zwycięstwo, na które zapracowaliśmy swoją bardzo dobrą postawą.

KSU’13/14II – KS Delta Praga Północ 15:2
Bramki: 5x Filip Schabowski 3x Wojtek Wysokiński, 2x sam., Michał Kula, Kacper Ochotny, Andrzej Tokarski, Filip Krogulec, Adam Nowak

W meczu wystąpili: Alek Zemlik, Alek Blok, Borys Koczwara, Andrzej Tokarski, Wojtek Wysokiński, Filip Schabowski, Emil Rutkowski, Filip Krogulec, Adam Nowak, Kacper Ochotny, Michał Kula

KSU’14/15 Zaruby

Dominacja naszego zespołu była widoczna od samego początku – utrzymanie się się przy piłce, swobodna gra w ataku z wymiennością pozycji i duża ilość strzałów – zarówno zza szesnastki jak i z pola karnego. Potrafiliśmy prowadzić nawet 8:1, lecz ostatnia kwarta zdecydowanie należała do gospodarzy. Potrafili 4-krotnie wpakować piłkę do naszej bramki w zaledwie 7 minut, kiedy my nie potrafiliśmy strzelić nawet 1 bramki. Całe szczęście, duża przewaga bramkowa, wypracowana w pierwszych dwóch kwartach, pozwoliła nam zwycięsko wyjść z tej potyczki. Dobrze rozpoczęte spotkanie, ale musimy popracować nad utrzymaniem formacji w końcowych częściach spotkania, aby bezpiecznie,bez strat dowozić wynik do końca – bez takich szybkich strat bramkowych jak w tym meczu.

FA Warszawa – KSU’14/15 Zaruby  17:9
Bramki: 4x Leon Wiśniewski-Starzyński, 4x Bartek Wieczorek, 3x Julek Sobański-Cichoń, 3x Julek Wągrowski, 2x Kuba Kucharski, Nikodem Różyc

W meczu wystąpili: Bartek Wieczorek, Kuba Kucharski, Julek Sobański-Cichoń, Łukasz Drużcz, Nikodem Różyc, Leon Wiśniewski-Starzyński, Julek Wągrowski

KSU’15I

12 bramek, 2 niestrzelone karne oraz 3 słupki! KSU’15I się nie zatrzymuje. Bardzo dobre spotkanie podopiecznych Trenera Janka. Zawodnicy wyczerpani ale remis wywalczony. Do przerwy schodzimy z wynikiem 3:0, jednak chłopcy szybko zapominają o tym co już się stało i szybko odrabiają stratę. W pewnym momencie meczu wychodzimy na prowadzenie ale dobra dyspozycja przeciwnika pozwala im w ostatniej kwarcie wyrównać na 6:6. Brawa rownież dla Przeciwnika. Dobre widowisko z obu stron. Chłopcy po meczu przybili sobie piątki i zostali na srodku aby porozmawiać o meczu oraz innych rozgrywanych spotkaniach.

BVB WBS Academy – KSU’15I  6:6
Bramki: 4x Teo Miśków, Franek Grabowski, Jeremi Pawlak

W meczu wystąpili: Miłosz Pawlak, Leon Leszczyński, Mikołaj Pilecki, Franek Grabowski, Wiktor Brzostek, Marcel Blachno, Teo Miśków, Jeremi Pawlak

KSU’15II

Pierwsza połowa wyrównana lecz to przeciwnik wyszedł na prowadzenie. Jednak nasi chłopcy się nie poddali i strzelili gole wyrównujące.
Pierwsze 20 min spotkania zakończyło sie wynikiem 2:2.

W drugiej połowie przeciwnik strzelił nam 2 bramki na co odpowiedzieliśmy fenomenalnym golem kontaktowym z rzutu wolnego Janka Pietrzyka. W końcówce meczu wyraźnie opadliśmy z sił co skrżetnie wykorzystał przeciwnik. Tym razem przegrywamy ale głowa do góry!

Orlik Mokotów – KSU’15II  13:3
Bramki: Wojtek Strzała, Filip Żuławnik, Janek Pietrzyk

W meczu wystąpili: Janek Dobrzyński, Janek Pietrzyk, Filip Żuławnik, Cyprian Sobolewski, Tomek Jeżewski, Wojtek Strzała, Ignacy Łakomy

KSU’15/16 Biała

Bardziej wyrównanego spotkania chyba trzeba by było szukać ze świecą 😊 kolejność goli była niczym rymy krzyżowe – ABAB – raz przeciwnik, raz my – i właśnie ten aspekt potęgował emocje spotkania, ponieważ żadna z drużyn nie dominowała😊 Skuteczne interwencje Oskara Ochmana w obronie, który „czyścił” większość akcji pod naszą bramką, świetna gra 1 vs 1 Grzesia Soczówki i grad goli w jego wykonaniu, fantastyczny skan boiska, wygrane pojedynki biegowe, wyprowadzenie piłki w środku pola w wykonaniu Adama Fraszka oraz przeboje na prawym skrzydle okraszone świetnym zamykaniem akcji przez Pawła Delugę zadecydowały o finalnym wyniku spotkania. Na pewno musimy poprawić ustawianie się w obronie oraz utrzymanie formacji w końcowej części spotkania – sczególnie gdy prowadzimy.

FA Warszawa – KSU’15/16 Biała  10:11
Bramki: 6x Grześ Soczówka, 2x Adam Franaszek, 3x Paweł Deluga

W meczu wystąpili: Witek Czerniecki, Grześ Soczówka, Adam Franaszek, Oskar Ochman, Paweł Deluga, Piotr Książkiewicz, Mikołaj Fedorowicz

KSU’16
W niedzielę rocznik 2016 rozegrał kolejny mecz. Tym razem rywalem był zespół KS L.A.S. Mecz rozgrywany był na dwa boiska by kazdy zawodnik mógł zagrać jak najwięcej czasu. Zawodnicy mimo wysokiej temperatury przez cały czas dawali z siebie wszystko. Był to kolejny sprawdzian naszych zawodników i możliwość rywalizowania z rówieśnikami z innych zespołów.

W meczu wystąpili: Michał Gac, Mikołaj Staszałek, Franek Fałek, Franek Lisowski, Wincent Barański, Wojciech Witos, Adam Konarzewski, Krzysztof Pękala, Aleksander Jaumień