Weekend KSU
Miniony weekend obfitował w sportowe emocje i intensywne granie dla drużyn KSU. Głównymi „daniami” były występy naszych zespołów w prestiżowych turniejach Bielik Cup 2016 oraz Delta Cup 2017, gdzie młodzi zawodnicy rywalizowali z wymagającymi przeciwnikami i zdobywali cenne doświadczenie. Do tego swoje ostatnie spotkanie ligowe rundy jesiennej rozegrali trampkarze KSU’11, domykając piłkarską jesień ambitnym akcentem.
KSU’09B I
W niedzielę drużyna KSU’09/10 B rozegrała dwa sparingi z zespołem Marcovia Marki. Rywalizacja odbyła się na nowoczesnej hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Markach. Obie drużyny wystawiły po dwa składy, co pozwoliło na rozegranie dwóch intensywnych i wartościowych spotkań.
„Jedynka”
Mecz był wyrównany, a nasz zespół jako pierwszy objął prowadzenie. W końcówce rywale przejęli inicjatywę i zdobyli więcej bramek, jednak w naszej grze widoczne były dobre fragmenty i konsekwencja.
Marcovia Marki – KSU’09/10B I 13:5
Bramki: Karczmarczyk Oliwier 2x, Weigl Jonatan, Krzyżanowski Jan, La Rue Benjamin
Wystąpili: Krzyżanowski Jan, La Rue Benjamin, Ochendowski Sebastian, Karczmarczyk Oliwier, Weigl Jonatan
„Dwójka”
W drugim sparingu przeciwnicy byli bardziej skuteczni, jednak nasza drużyna nie rezygnowała z walki i potrafiła stworzyć wiele sytuacji bramkowych. Drużyna pokazała ofensywne nastawienie i zaangażowanie do końca.
Marcovia Marki – KSU’09/10 B II 14:6
Bramki: Robaczewski Tymon 5x, Ochendowski Sebastian
Wystąpili: Górecki Franciszek, Rosiński Szymon, Saltarski Jan, Holanowski Piotr, Robaczewski Tymon, Szymczak Julian, Szcześniak Julia
Oba sparingi były cennym sprawdzianem dla zawodników KSU’09/10B. Zespół pracował w wysokim tempie, podejmował decyzje pod presją i zdobył ważne doświadczenie, które wykorzystamy w kolejnych treningach i meczach. Wyniki nie oddają w pełni zaangażowania i postępu naszej drużyny.
KSU’11/12I
Nasi Trampkarze w niedzielny poranek zmierzyli się w ostatnim spotkaniu ligowym z orłem Baniocha. Mecz od samego początku pod kontrolą naszej drużyny i można było odnieść wrażenie że kwestia czasu jest kiedy worek z bramkami zostanie otworzony a udało się to zrobić po składnej akcji w bocznym sektorze i podaniu w pole karne a cała akcje sfinalizował Piotrek Kuśmierowski. W dalszej części meczu grało nam się już zdecydowanie łatwiej co też przekładamy na kolejne strzelone bramki i ostatecznie wygrywamy to spotkanie i w świetnym stylu kończymy tak dla nas doskonały sezon zakończony awansem do drugiej ligi.
Orzeł Baniocha – KSU’11/12I 1:6
Bramki: 2 x Piotrek Kuśmierowski, 2x Jurek Paduch, Kuba Pietrzyk, Maciek Wieczorkowski
Wystąpili: Antek Gerej, Adam Zawistowski, Arsenii Ihonin, Karol Bandurski, Kajtek Pietrzak, Jurek Paduch, Hlib Ihonon, Mikołaj Urban, Tomek Wiśniewski, Hlib Ihonin, Kuba Pietrzyk, Maciek Wieczorkowski, Miguel Silva, Maks Sypen, Franek Rychter
KSU’13I
W sobotni poranek nasza drużyna młodzików zmierzyła się z drużyną FC Lesznowola. Mecz od początku kontrolujemy i jedyne czego nam brakuje w tym spotkaniu to finalizacja pod bramką przeciwnika. Około 20 minuty po raz kolny wykorzystujemy świetnie rozegrany rzut rożny a bramkę zdobywa nikt inny jak Bartek Łuba który w sezonie wiele razy wykorzystywał świetne dośrodkowania kolegów z drużyny. Początek drugiej połowy to brak koncentracji naszej drużyny i niestety nasz przeciwnik strzela bramkę. Pomimo straconej bramki nasza drużyna nie zamierzała zmienić stylu gry, niestety w sytuacjach podbramkowych nadal brakowało nam wykończeni w tym spotkaniu. Pod koniec spotkania nasz przeciwnik wyszedł z groźnym kontratakiem który zamieniła na bramkę. Ostatecznie przegrywamy to spotkanie, ale patrząc z przebiegu całego spotkania można być zadowolonym jak nasza drużyna konstruowała akcję w tym spotkaniu.
FC Lesznowola I – KSU’13/14I 2:1
Bramka: Bartek Łuba
Wystąpili: Alek Zemlik, Wojtek Wysokiński, Marcel Morawski, Janek Włodarski, Miłosz Gromek, Michał Pazniak, Krzyś Dziubiński, Bartek Łuba, Kacper Ereminowicz, Franek Bończak, Janek Walewski, Igor Staszewski, Leon Zawistowski
KSU’13/14II
Nasza druga drużyna również zmierzyła się z drużyną FC Lesznowola II. Mecz wyglądał podobnie do pierwszego spotkania, to nasza drużyna kontrolowała spotkanie co też udało się udokumentować strzelonymi dwoma bramkami i tylko dzięki dobrym interwencją bramkarza przeciwnej drużyny nie podwyższyliśmy wyniku. Ostatecznie wygrywamy to spotkanie i tylko w niewielu sytuacjach traciliśmy kontrolę nad tym meczem.
FC Lesznowola II – KSU’13/14II 1:2
Bramki: Antek Robaczewski, Filip Krogulec
Wystąpili: Mariusz Gołasa, Filip Schabowski, Krzyś Dziubiński, Kajtek Borkowski, Staś Zalewski, Janek Włodarski, Antek Robaczewski, Emil Rutkowski, Filip Krogulec, Igor Kotau, Borys Koczwara, Leon Kwiatkowski, Adam Sikora
KSU’15I
Zawodnicy wraz z trenerem Cyprianem udali się do Krakowa na turniej Bielik Cup! Kilka słów o występie naszych Orlików w linku poniżej!
KSU’15/16 Natollin
Drużyna KSU’15/16 Natolin mierzyła się z bardzo dobrym zespołem przy ul. Kajakowej 10, czyli z Escolą.
Mecz rozpoczął się dla nas w bajkowym stylu, bo już w pierwszej akcji meczu, na listę strzelców wpisuje się Nikodem Różyc, dając nam prowadzenie. Niestety rywale szybko się obudzili i zaczęli grać naprawdę dobry futbol. Świetnie operowali piłką i dłużej się przy niej utrzymywali. My popełnialiśmy sporo prostych błędów w wyprowadzeniu akcji, było wiele prostych błędów, które nie powinny mieć miejsca. Mimo to, nie można odmówić naszym zawodnikom zaangażowania. Gospodarze zawiesili wysoko poprzeczkę w tym meczu.
Na wyróżnienie zasługuje Piotrek Szuba za ustrzelenie aż trzech goli. Mądrze ustawiał się na boisku i podejmował dobre decyzje. Nie można nie wspomnieć również o Julku, który po prostu fruwał w naszej bramce, popisując się mnóstwem kapitalnych interwencji. Mecz kończyny przegrywamy 10:4, ale był to naprawdę dobry mecz na wysokim poziomie i dużej intensywności.
Escola – KSU’15/16 Natolin 10:4
Bramki: Piotr Szuba, Nikodem Różyc
Wystąpili: Mikołaj Federowicz, Michał Racewicz, Nikodem Różyc, Aleksander Paś, Julek Zbroszczyk, Jan Filipczuk, Ignacy Sotomski, Piotr Szuba, Tomek Jeżewski
KSU’16I
Mecz z MKS Piaseczno był jednym z najlepszych występów naszej drużyny w ostatnim czasie. Choć zakończył się wynikiem 3:5, rezultat zdecydowanie nie odzwierciedla pięknej gry, jaką zaprezentowaliśmy. Od pierwszych minut było widać ogromny postęp i dojrzewanie zespołu.
Na boisku pojawiło się to, nad czym intensywnie pracowaliśmy w ostatnich tygodniach – gra z pierwszej piłki, szybkie kombinacje i akcje „po trójkącie”, które pozwalały nam skutecznie przedostawać się pod bramkę rywala. Piłka krążyła bardzo płynnie, a nasze działania były przemyślane i pełne odwagi. Stworzyliśmy wiele dogodnych sytuacji, ale tym razem zabrakło skuteczności w finalizacji. Do tego pojawiło się kilka drobnych błędów w defensywie, które przeciwnik umiejętnie wykorzystał i to właśnie one zaważyły na końcowym wyniku.
Mimo to trener nie krył zadowolenia. Był dumny z tego, jak wyglądała gra i jak ambitnie walczył każdy z zawodników. Widać wyraźnie, że idziemy we właściwym kierunku, a drużyna z meczu na mecz robi ogromne postępy.
MKS Piaseczno I – KSU’16I 5:3
Bramek: 2x Stanisław Stępień, Franek Lisowski
Wystąpili: Mikołaj Staszałek, Franek Lisowski, Wiktor Damszel, Wojtek Witos, Tadek Białkowski, Szymon Wojtczak, Ignacy Włodarski, Aleksander Siembida, Leon Kęciek, Stanisław Stępień
KSU’16II
Drugie zespoły dostarczyły kibicom prawdziwego piłkarskiego widowiska! Mecz zakończył się naszą wygraną 6:4, ale zanim padł ostatni gwizdek, obie drużyny stworzyły niezwykle ofensywne i pełne emocji spotkanie. Od pierwszych minut zarówno my, jak i rywale, dążyliśmy do zdobycia bramki. Akcja goniła akcję, a gra toczyła się głównie pod obiema bramkami. Każdy zawodnik walczył z ogromnym zaangażowaniem – nikt nie odstawiał nogi ani piłki, a determinacja była widoczna w każdym starciu. To, co szczególnie mogło się podobać, to składne, szybkie akcje tworzone przez naszą drużynę. Zawodnicy dobrze współpracowali, dokładnie podawali i podejmowali odważne decyzje pod bramką przeciwnika, co przyniosło efekt w postaci sześciu ładnych trafień. Mimo że przeciwnik również nie odpuszczał i kilkukrotnie odpowiedział groźnymi bramkami, to ostatecznie to my potrafiliśmy przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.
MKS Piaseczno II – KSU’16I 4:6
Bramki: 3x Michał Gac, 2x Julian Świerczewski, Tymon Engel
Wystąpili: Igor Pryciak, Tymon Engel, Filip Oska, Youssef Ghoumi, Michał Gac, Wincent Barański, Julian Świerczewski, Antek Karpiński, Olek Jaumień
KSU’17I
Turniej Delta Cup był dla nas cennym doświadczeniem i okazją do sprawdzenia swoich umiejętności w grze w formule 7×7.
Pierwszy mecz z drużyną z Łukowa rozpoczęliśmy od kilku niewykorzystanych sytuacji, co zgodnie z piłkarskim porzekadłem szybko się zemściło. Ostatecznie przegraliśmy 0:2.
W drugim spotkaniu z zespołem Delty, mimo widocznej różnicy umiejętności, zabrakło nam odpowiedniego nastawienia i zaangażowania, przez co nie mogliśmy nawiązać równorzędnej walki z późniejszym triumfatorem całej imprezy. Po tych dwóch meczach nasza młoda drużyna potrafiła jednak wejść na swój optymalny poziom. Dzięki dobrej budowie akcji oraz indywidualnym umiejętnościom zawodników wygraliśmy kolejne spotkanie 3:2 z drużyną z Olsztyna.
Niestety o układzie tabeli zadecydowała tzw. mała tabelka trzy drużyny zakończyły rywalizację z dorobkiem 3 punktów, a bilans bramek sprawił, że zajęliśmy ostatnie miejsce w grupie.
Dalsza część turnieju to już bardzo ofensywna gra w naszym wykonaniu. Zdobyliśmy łącznie 12 goli, wygrywając dwa mecze po 5:1 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki oraz Stoczniowcem Płock.
W spotkaniu z Juventusem zremisowaliśmy 2:2 po dość prostych błędach i przypadkowych bramkach rywala. Mimo to nasz występ zasługuje na duże brawa obie bramki zdobyliśmy po składnych, zespołowych akcjach.
Po turnieju pozostaje lekki niedosyt, bo swoją postawą zasłużyliśmy na grę o wyższe miejsca. Piłka nożna polega jednak na skuteczności, a tej zabrakło nam w początkowej fazie zawodów. Brawo dla drużyny za reakcję na trudny start oraz pokazanie swoich wysokich umiejętności w dalszej części turnieju. MVP zespołu Kuba Opasek który strzelił najwięcej bramek i swoimi umiejętnościami indywidualnymi potrafił w niektórych spotkaniach przechylić szalę na naszą korzyść.
Wystąpili: Janek Gurba, Wojtek Grzelakowski, Wojtek Grabowski, Ignacy Gorzkiewicz, Władek Verheles, Kuba Opasek, Szczepan Kabatek, Tymon Sobiesiński
KSU’17/18 Natolin
Mecz zaczynamy bardzo dobrze, bo już w drugiej minucie, listę strzelców otwiera Tobiasz Jabłoński. Chwilę później, na listę strzelców wpisuje się również Julek. Przez szybkie otwarcie wyniku zbyt mocno się rozluźniamy co doprowadza do utraty 3 goli. W pierwszej połowie po raz kolejny trafia Tobiasz, co finalnie kończy pierwszą połowę wynikiem 3:3.
W drugiej połowie mecz jest niezwykle wyrównany, oba zespoły stwarzają sobie sytuacje bramkowe. Naprawdę jest to przyjemne dla oka widowisko. W drugiej odsłonie to już mamy spotkanie w formie „cios za cios”. To był bardzo dobry występ naszych chłopaków. Momentami zabrakło trochę szczęścia, ale i tak należy docenić ich zaangażowanie w tym spotkaniu. Tą potyczkę kończymy wynikiem 6:6.
KSU’17/18 Natolin – KS Delta Mokotów 6:6
Bramki: Tobiasz Jabłoński, Julian Vives Barbosa, Oskar Kowalczyk, Jakub Majowiecki
Wystąpili: Adam Szkoda, Julian Vives Barboza, Jakub Majowiecki, Aleksander Stasiuk, Tobiasz Jabłoński, Khushruz Baktigorov, Oskar Kowalczyk, Miłosz Nalazek
KSU’18
Sparingowe granie KSU’18 Czerwona
Nasza drużyna rozegrała dwa mecze kontrolne z Deltą Warszawa. Oba zespoły wystawiły po dwa składy – grupę A i grupę B. Spotkania były okazją do zdobycia doświadczenia, pracy nad elementami taktycznymi oraz dodatkowego treningu w warunkach meczowych.
Grupa A
W tym meczu przeciwnik wykazał się dużą skutecznością i pewnie wykorzystywał swoje sytuacje bramkowe. Naszym największym problemem było krycie napastników, co wskazuje kierunek do dalszej, intensywnej pracy. Cieszy jednak to, że zdobyliśmy dwie bramki i przez całe spotkanie widoczna była determinacja oraz chęć rywalizacji.
KSU’18 Czerwona A – KS Delta 2:18
Bramki: 2x Staś Krzyżewski
Wystąpili: Robakiewicz Szymon, Węgrzynek Rysiek, Bączek Radek, Krzyżewski Staś, Chalot Bruno, Wyrywiński Antoni
Grupa B
Również w tym spotkaniu przeciwnicy byli bardziej skuteczni, jednak nasz zespół podjął walkę i starał się realizować zadania treningowe. Każdy mecz sparingowy to ważna lekcja, która pomaga rozwijać umiejętności i budować pewność siebie na przyszłość.
KSU’18 Czerwona B – KS Delta 1:7
Bramka: Wyrywiński Antoni
Wystąpili: Piotrak Jakub, Okoń Tomasz, Stelągowski Franek, Bludnik Mundek, Wyrywiński Antoni, Mierzejewski Leon, Latoszyński Kuba, Łowicki Wojtek, Stasiuk Artem
Choć wyniki były dla nas trudne, a przeciwnicy wymagający to najważniejszą wartością tych spotkań jest rozwój zawodników. Oba mecze przyniosły wiele wniosków, które będziemy wykorzystywać na kolejnych treningach. Zespół wykazał zaangażowanie i konsekwencję, a wyciągnięte lekcje pozwolą nam stawać się silniejszą drużyną.
KSU’19I
Mecz był zacięty, nasi goście grali twardo, jednak musieli ustąpić umiejętnościom naszych zawodników. Pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony. Nie daliśmy się sprowokować ostrą grą, a konsekwentnie graliśmy w piłkę nożną i przeważaliśmy przez całe spotkanie. Zarówno w aspektach technicznych jak i siłowych. Widać, że chłopcy szybko się uczą i robią zauważalne postępy, co warto też pochwalić starają się grać dwoma nogami i fajnie to im wychodzi. Brawo za świetną sportową postawę dla całej drużyny!
KSU’19I – UKS Iwiczna 15:2
Wystąpili: Benjamin Czerski, Henryk Lickiewicz, Federico Zedde, Dawid Verheles, Cezary Budka
KSU’19/20 Natolin















