Weekend KSU

2024-06-17

Ostatni w tym sezonie Weekend Meczowy KSU za nami. Wszyscy zawodnicy czują w nogach trudną i ekscytująca rundę wiosenną sezonu 2023-2024. Chcemy podkreślić, że jesteśmy dumni z każdego zawodnika który wspaniale reprezentował barwy KS Ursynów na mazowieckich boiskach. Wszyscy zawodnicy zanotowali postęp swoich umiejętności, co pokazywali na każdym treningu oraz meczu.

Przed nami wakacje! Czas na odpoczynek i regenerację przed kolejnym sezonem. Choć z niektórymi zawodnikami już w najbliższą niedzielę jedziemy na obóz do Nadrzecza.

KSU’09/10I

W ostatnim meczu ligowym nasi najstarsi zawodnicy chcieli zmazać plamę z poprzedniego meczu i zakończyć rozgrywki w dobrych humorach. Od początku spotkanie było dość wyrównane, jednak przez błąd w ustawieniu tracimy dość szybko bramkę. Od tej chwili nasza gra zdecydowanie się poprawia i po chwili doprowadzamy do remisu i mamy kilka okazji na podwyższenie wyniku. W pełni zmotywowani rozpoczynamy drugą część. Po jednej z indywidualnych akcji, Adam Rosiak zdobywa bramkę. Niestety nasze błędy z całej rundy powtarzają się i tracimy bramkę po stałym fragmencie gry. Szybko odpowiadamy po świetnie indywidualnej akcji Mateusza Warnawina. Kolejne minuty to mądra gra naszego zespołu i nie pozwalamy rywalowi zagrozić naszej bramce do 78 minuty… gdzie po kontrowersyjnym rzucie karnym gospodarze wyrównują. Jednak ostatnie słowo należało do nas i w doliczonym czasie Mateusz kompletuje hattricka dając nam zasłużone 3 pkt.

Drukarz Warszawa – KSU’09/10I 3:4
Bramki: 3x Mateusz Warnawin, Adam Rosiak

W meczu wystąpili: Oliwier Skiba- Kuba Ratajczak, Rysio Woda, Staś Leszkowicz, Olek Dondalski- Bartek Stankiewicz, Kacper Dzik, Michał Chomuntowski, Bartek Nwokocha, Adam Rosiak- Mateusz Warnawin. Kacper Ratajczak, Andrzej Osipowicz, Robert Matuszak, Jan Biela, Antek Jastrzębski Wyróżnieni do drużyny kolejki: Mateusz Warnawin, Kacper Dzik

 

 

KSU’11/12I

Pewne zwycięstwo i awans naszych Młodzików! Choć w pierwszej połowie mimo naszej olbrzymiej przewagi, skuteczność wołała o pomstę do nieba. Przeciwnik nie potrafi nam zagrozić. W drugiej połowie łapiemy więcej luzu i znajdujemy drogę do pokonania bramkarza rywali.  W żargonie piłkarskim „worek się rozwiązał”. Pewnie wygrywamy mecz i świętujemy awans! Należy podkreślić, że Trener i drużyna mimo dużego osłabienia na początku sezonu, potrafili stworzyć solidny kolektyw, który wrócił na odpowiednią ścieżkę rozwoju.

KSU’11/12I – AP Green  14:3

Po meczu cały zespół udał się do restauracji-pizzerii „105” aby świętować awans!

Gratulujemy!

 

 

KSU’13/14I

KSU 2013/14 rozegrało ostatnie spotkanie w sezonie z drużyną Drukarza Warszawa. W mecz wchodzimy bardzo dobrze strzelamy szybko trzy bramki i w pełni kontrolujemy to spotkanie, pod koniec pierwszej połowy tracimy koncentrację i popełniamy błędy które drużyną gospodarzy wykorzystuje i na przerwę schodzimy z wynikiem 2:3. Drugą połowę tak samo jak pierwsza zaczynamy jak najlepiej się tylko da bo już w pierwszej akcji strzelamy bramkę. W dalszej części meczu dokładamy jeszcze jedną bramkę z rzutu karnego którego wykorzystał Marcel Morawski i to nasza drużyna wygrywa to spotkanie. Warto wyróżnić świetną skuteczność tego dnia Janka Walewskiego który w tym meczu strzelił 4 bramki.

Drukarz Warszawa – KSU’13/14I   3:5
Bramki: 4x Janek Walewski, Marcel Morawski

A po meczu nasza drużyna wspólnie wybrała się kibicować reprezentacji Polski. Był to też świetny moment do integracji drużyny oraz do podziękowania jednemu z naszych zawodników Filipowi Wojcieszkowi który od września zmienia barwy klubowe. Dzieki Fifi za wiele lat wspólnego grania, życzymy dalszych sukcesów w nowym klubie.

 

 

KSU’13/14 Biała

Pierwsza połowa należała do gospodarzy, pierwsi objęli prowadzenie, mimo naszych bramek i wyrównanej gry, do przerwy przegrywamy 3:2. W drugiej połowie poprawiliśmy swoją grę i zaczęliśmy stwarzać więcej sytuacji pod bramką rywali, poprawiliśmy dokładność. Wszyscy bardzo się starali, wspólnymi siłami osiągnęliśmy dobry wynik. Brawo za naprawdę udaną rundę w lidze.

KS Delta Górny Mokotów – KSU’13/14 Biała  4:6
Bramki: 4x Maks Pawluk, Tymek Szymański, Tomek Piotrowski

W meczu wystąpili: Grzegorz Wojtysiak-Rey, Tadeusz Strzałkowski, Filip Szymański, Szymon Sawicki, Tymon Szymański, Tomasz Piotrowski, Maksymilian Pawluk, Olaf Olczak, Mateusz Piórkowski, Jan Gutry, Filip Szwarc

 

 

KSU’15

Mecz zakończył naszą niesamowitą zwycięską passę, przynosząc nam pierwszą przegraną w lidze. Byliśmy waleczni i stanęliśmy do walki, jednak to rywale okazali się dziś skuteczniejsi. Podobnie jak Bayer Leverkusen, który przegrał tylko jeden mecz w całym sezonie, my również doznaliśmy pierwszej porażki po serii zwycięstw. Nasza drużyna przyjechała dziś w mocno okrojonym składzie. Mieliśmy do dyspozycji tylko jedną zmianę, co znacząco ograniczyło nasze możliwości taktyczne.

Dodatkowo, ciężkie warunki pogodowe wpłynęły na zmęczenie naszych zawodników, co jest jedynym wytłumaczeniem dla przebiegu wydarzeń na boisku. Ciekawostką jest, że drużyna, z którą graliśmy, prowadzona jest przez Krzysztofa Pasickiego, byłego trenera naszego trenera Janka, który uczył go od dziecka. To dodało dodatkowych emocji temu spotkaniu, które, mimo porażki, dostarczyło nam cennych doświadczeń. Chociaż dzisiejszy wynik nie był dla nas korzystny, warto docenić zaangażowanie i ducha walki naszych zawodników.

Dziękujemy rodzicom i wszystkim zawodnikom za wspaniałe emocje w rundzie wiosennej.

UKS Irzyk – KSU’15  5:3
Bramki: 3x Wiktor Brzostek

Wystąpili: Miłosz Pawlak, Leon Leszczyński, Adam Franaszek, Wiktor Brzostek,Michał Wojciechowski, Marcel Błachno

 

 

KSU’15 – Turniej w Piasecznie

W niedzielny poranek nasza drużyna wzięła udział w turnieju organizowanym przez MKS Piaseczno, w którym uczestniczyło 12 zespołów. Nasz zespół osiągnął znakomity wynik, zajmując drugie miejsce w rozgrywkach. Była to kolejna niezapomniana przygoda dla naszych młodych adeptów piłki nożnej. Fazę grupową zakończyliśmy z kompletem punktów, zdobywając 19 bramek i tracąc zaledwie 5. To był najlepszy wynik spośród wszystkich grających drużyn, co pokazuje siłę i zaangażowanie naszych zawodników. Nasza determinacja i walka o każdy centymetr boiska były widoczne w każdym meczu, co przyniosło nam zasłużone pochwały.

W półfinale rozegraliśmy zacięty pojedynek z gospodarzami zawodów. Było to trudne spotkanie, które wymagało od naszych zawodników maksymalnego wysiłku i koncentracji. W finale natomiast przyszło nam zmierzyć się z naszym odwiecznym rywalem BVB WBS Academy. Mecz zakończył się remisem 0:0, a o wyniku zadecydowała seria jedenastek. Niestety, tym razem szczęście nie było po naszej stronie i przegraliśmy 4:2 w rzutach karnych. Mimo to, walka do samego końca i emocje, które towarzyszyły temu spotkaniu, na długo pozostaną w naszej pamięci.

Dziś najlepszym strzelcem naszej ekipy był Wiktor Brzostek, który we wszystkich meczach zdobył aż 7 bramek. Jednakże to nie on otrzymał dziś nagrodę. Natomiast po raz kolejny nagrodę MVP turnieju otrzymuje nasz kapitan i lider zespołu – Teo Miśków. Każdy zawodnik naszej drużyny zasłużył na pochwały. Walczyliśmy do końca a chłopcy zostawili dziś kawał serducha na placu gry, pokazując tym ducha drużyny i nieustępliwość. Gratulujemy wszystkim naszym piłkarzom za ich wysiłek i osiągnięcia.

Dziękujemy organizatorom z MKS Piaseczno za bardzo dobrze zorganizowane zawody, które dostarczyły nam wielu emocji i cennych doświadczeń. Z niecierpliwością czekamy na kolejne turnieje i możliwości do dalszego rozwijania naszych umiejętności.

W turnieju wystąpili: Teo Miśków, Miłosz Pawlak, Wiktor Brzostek, Mikołaj Pilecki, Leon Leszczyński, Michał Wojciechowski, Marcel Błachno, Julek Wągrowski, Ignacy Łakomy, Adam Franaszek

 

 

KSU’15/16 Biała

 
 
 
 
 
 
KSU’16I
 
Ostatni mecz ligowy zakończony pozytywnym akcentem. Mecz z samego początku był bardzo wyrównany. Przez pierwsze dwadzieście minut padła tylko jedna bramka. W drugiej części spotkania rozwiązał się worek z bramkami a nasza skuteczność przestała szfankować. Każdy zawodnik dawał z siebie wszystko i chciał pokazać swoje umiejętności przez trenerem i kibicami którzy licznie zebrali się podczas spotkania.
 
FA – KSU’16I  0:10
Bramki: 4x Staś Stępień, 2x Paweł Deluga, Igor Pryciak, Franek Lisowski, Olek Mazur, Leon Kęciek
 
 
W meczu wystąpili: Stanisław Stępień, Paweł Deluga, Igor Pryciak, Franek Lisowski, Olek Mazur, Leon Kęciek, Wojtek Witos, Tymon Engel
 
 
 
 
 
KSU’17
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *