Ćwiczenie na Dziś

2020-03-25

Ruszamy z nowym wyzwaniem na naszym fanpagu „ĆWICZENIE NA DZIŚ”. Codziennie będziemy prezentować jedno ćwiczenie do wykonania w domu. Zaczynamy od ćwiczeń technicznych typu Ball Master wg metodologii szkolenia Coerver Coaching. Zaplanowaliśmy 10 ćwiczeń, po jednym na każdy dzień. Zapraszamy wszystkich zawodników do treningu.

Poniedziałek 23 marzec 2020r

Ćwiczenie na dziś: INSIDE ROLL
Wskazówka: Należy zwrócić uwagę, aby stopa skierowana była jak najbliżej podłoża i nie odrywałą się od piłki podczas całęgo ruchu.

 

Wtorek 24 marzec 2020r

Ćwiczenie na dziś: OUTSIDE ROLL
Wskazówka: Zwróć uwagę, aby piłka za każdym razem przechodziła za linię nogi postawnej. Angażuj wyraźnie zewnętrzną część stopy.

Środa 25 marzec 2020r

Troszkę podkręcamy poziom trudności!

Ćwiczenie na dziś: 4 TOUCH SCISSORS
Wskazówka: Ruch Scissors wykonuj jak najbliżej ziemi oraz piłki. Wykonuj ćwiczenie w rytmie, płynnie przedchodząc z jednej strony na drugą.

 

Czwartek 26 marzec 2020r

Ćwiczenie na dziś: SCISSORS TOUCH
Wskazówka: Po wykonaniu elementu scissors utrzymuj stopę w powietrzu. Zatrzymuj piłkę przy każdym powtórzeniu.

 


Piątek 27 marzec 2020r

Ćwicznie na dziś: COERVER DANCE
Wskazówka: Dotykaj piłki przy każdym ruchu nogą, staraj się utrzymywać ją nieruchomo. Dla utrudnienia trzeci kontakt wykonuj prostym podbiciem zamiast podeszwą. Po opanowaniu elementu staraj się wykonywać go jak najszybciej.

 

Poniedziałek 30.03.2020r

Ćwiczenie na dziś: DRAG CONTI BEHIND
Wskazówka: Staraj się wykonać jak najdłuższy kontakt poprzez popchnięcie piłki wewnętrzną częścią stopy. W momencie przetoczenia podeszwą zwróć uwage na przeskok nogi postawnej.

 

Wtorek 31.03.2020r

Ćwiczenie na dziś: DRIBBLE STEP KICK
Wskazówka: Zwróć uwagę na szerokie wykonanie elementu. Po kilku powtórzeniach wykonaj ćwiczenie drugą nogą.

 

 

Środa 1.04.2020r

Ćwiczenie na dziś: SHUFFLE SOLE ROLL
Wskazówka: Zwróć uwagę na rolowanie piłki od palców do pięty. Zakończ prawidłowym elementem SLIDE, czyli przetoczeniem od zewnetrznej do wewnętrznej cześci stopy.

 

Czwartek 2.03.2020r

Ćwiczenie na dziś: SCISSORS HOP STEP OVER
Wskazówka: Zwróć uwagę na obszerny przeskok na nodze postawnej oraz równoczesne uderzenie piłki prostym podbiciem po wykonianiu elementu STEP OVER.

 

 

Piątek 3.04.2020r

Ćwiczenie na dziś: DRAG PUSH OUTSIDE RABONA CUT
Wskazówka: Zwróć uwagę na ruch nogi postawnej przy wykonianiu początkowego elementu DRAG PUSH oraz kierowanie piłki w stronę przeciwną po ścięciu RABONA CUT, aby piłka nie zostawała po nogą.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *