KMM 2017

2024-05-20

Dnia 18.05.2024, grupa czerwona 2017, wzięła udział w turnieju kwalifikacyjnym do klubowych mistrzostw Mazowsza.

Turniej rozpoczął się o godzinie 9:00, a zaczęliśmy go meczem ze „Szkółką Piłkarską Targówek”. Mecz od początku jest pod naszą kontrolą, dominujemy i bawimy się piłką. Dzięki bramkom Ignacego, kończymy wygraną 3:0. W drugim spotkaniu, przyszło nam mierzyć się już z mocniejszym zespołem, czyli z „FFK Warszawa”. Rywal dominuje, spycha nas pod naszą bramkę i mamy duży problem, aby wyjść za połowę. Dzięki kapitalnej dyspozycji Janka oraz kilku interwencjom Władka, piłka nie wpada do naszej bramki. Z czasem dochodzimy do głosu i stwarzamy sobie okazje w polu karnym rywala. Tym razem, wystarczył jeden gol, żeby zakończyć to spotkanie z trzypunktowym dorobkiem.

W trzecim meczu, mierzymy się z „AP Podaj Dalej Pruszków”. Mecz jest pod naszą kontrolą od samego początku, rywal nie stwarza sobie praktycznie żadnych sytuacji pod naszą bramką, ale nasz brak skuteczności, kilka przypadkowych błędów, ale również rywalizowanie z 2 lata starszymi zawodniczkami powoduje, że przegrywamy to spotkanie wynikiem 1:2.

Nasz czwarty mecz w grupie „B”, to strzelanie do jednej bramki. Trwał on jedynie 11 minut, a my wpakowaliśmy 5-krotnie piłkę do bramki rywala. Przeciwnik nie oddał ani jednego strzału na naszą bramkę. Kończymy wygraną 4:0. Kolejny mecz to w zasadzie to samo – kopiuj-wklej. Trzeba dodać tylko jedną bramkę i oto mamy wynik 5:0 dla nas z drużyną „Mundialito II”. Tym samym, kończymy grupę „B”, wychodząc z pierwszego miejsca, co daje nam grę w tzw. „Lidze złotej”- i tutaj poziom był znacznie wyższy.

Pierwszy mecz w rundzie finałowej, rozgrywany z zespołem „GKS Kraska Jasieniec”. Przeciwnik dominuje fizycznie i spycha nas pod naszą bramkę. Szybko tracimy dwa gole, ale z czasem, zaczynamy się budzić i strzelamy na 1:2. Gdyby mecz trwał kilka minut dłużej, to jesteśmy pewni, że remis to byłoby minimum, które byśmy wyciągnęli z tej potyczki.

W drugim meczu po awansie, rywalizujemy z drużyną „KS Łomianki” – nieformalnym faworytem turnieju, który wygrał wszystkie mecze w grupie „A”. Przeciwnik lepiej operował piłką, ale to nasza wola walki i chęć zwycięstwa, została finalnie przekuta w zwycięstwo 2:1. Gdyby nie drapieżne odbiory Leonarda i jego walka o każdą piłkę, to nie wygralibyśmy tego spotkania. Nie można nie wspomnieć o Janku, który był filarem naszej defensywy.

W ostatnim spotkaniu „ligi złotej”, mierzyliśmy się z „UKS TORPEDO MOKOTÓW”. Mecz zacięty, ciekawy, nerwowy. Strzelając szybko dwa gole myśleliśmy, że już dowieziemy ten wynik do końca, lecz przeciwnik odpowiedział bramką kontaktową. Ostatnie minuty były dla nas bardzo nerwowe, ale w końcówce tego spotkania, Mateusz Leder postawił kropkę nad „i”, ustawiając wynik tego spotkania (3:1).

Finalnie zajmujemy 2 miejsce i zostajemy zakwalifikowani do turnieju głównego, czyli finałowego. Leonard Gryglak zostaje MVP zespołu, a Ignacy Gorzkiewicz oraz Jan Gurba lądują w najlepszej piątce turnieju.

 

W turnieju wystąpili: Jan Gurba, Leonard Gryglak, Ignacy Gorzkiewicz, Mateusz Leder, Franek Król, Władek Strzałkowski, Wojtek Grabowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *